Chcesz pieluchować wielorazowo. Wiesz czym jest takie pieluchowanie, ale nie masz pomysłu od czego zacząć?
Podoba ci się idea pieluchowania wielorazowego, ale jeszcze nie do końca rozumiesz, czym różni się otulacz od formowanki?
Możliwe, że masz już jakieś pieluszki, ale nadal gubisz się w tym całym pieluchowaniu wielorazowym?
Zatem jesteś w idealnym miejscu!
Poniżej znajdziesz garść informacji oraz linków, które pozwolą ci lepiej odnaleźć się w temacie.
Podstawowe nazwy
Otulacz – zewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia, wodoodporna warstwa; idealny do wkładów jak i formowanek
Ze wszystkich rodzajów pieluszek, otulacz jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny, bo przydaje się na każdym etapie pieluchowania.
Otulacz wrzucamy do prania po każdym zabrudzeniu. Otulacze wełniane pierzemy w temp. max. 40°C, zaś te z materiału PUL w temp. max. 60°C.
Formowanka – wewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia; polecana na dłuższe wyjścia i na nocne pieluchowanie, wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka
Główną zaletą formowanki jest materiał (wiskoza bambusowa), z którego została wykonana. Dzięki jego naturalnym właściwościom, masz pewność, że skóra malucha nie ulegnie podrażnieniu. Formowanki z definicji są bardzo chłonne, co sprawia, że idealnie nadają się na noc.
Formowanki możemy prać do temperatury 60°C. Wrzucamy do je do pralki po każdym użyciu.
Formowanki One Size - OS
Gatki – zewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia, wodoodporna warstwa; idealny do wkładów jak i formowanek
Gatki są szczególnie przydatne do pieluchowania nocnego oraz na dzień, gdy dziecko jest już bardzo aktywne (także chodzenie).
Gatki wrzucamy do prania po każdym zabrudzeniu. Gatki wełniane pierzemy w temp. max. 40°C, zaś te z materiału PUL w temp. max. 60°C. Większe rozmiary gatek są dostosowane do systemu SIO (Snap-in-One).
Kieszonka – bardzo prosta w użyciu; do wnętrza pieluszki między dwie warstwy wkładamy wkład chłonny, całą pieluszkę wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka
Swoją nazwę zawdzięcza specjalnej kieszonce, w którą wkładamy wkłady chłonące. Dzięki temu, nie ma ryzyka przesuwania się wkładu.
Kieszonki, podobnie jak otulacze, pierzemy w temperaturze max. 60°C. Wrzucamy je do prania po każdym przewinięciu maluszka
Wkład – wymienna warstwa wielokrotnego użycia, jej zadaniem jest pochłaniać wilgoć, wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka (jeśli jest mokry lub zabrudzony)
Jedynym zadaniem wkładu jest wchłanianie wilgoci. Wkłady mogą być wykonane z różnych materiałów i z wielu warstw. Od tego zależy ich chłonność.
Wkłady chłonne są wykonane najczęściej z wiskozy bambusowej, a tym samym możemy je prać w temperaturze 60°C. Jeżeli wkład jest mokry lub zabrudzony, wymieniamy go na nowy, a wilgotny wkład wrzucamy do prania.
Pieluszki możemy kupować pojedynczo lub w zestawie.
Wszystko zależy od tego, co potrzebujesz i jakim budżetem dysponujesz.
Zestaw na noc
Jeśli potrzebujesz sprawdzonego zestawu na noc, który zapewni tobie oraz twojemy maluszkowi przespaną noc, warto zakupić Zestaw nocny zawierający Gatku PUL z systemem SIO oraz formowankę z wkładami.
Warto przeczytać
Wciąż nie wiesz, co wybrać?
Z chęcią pomogę i odpowiem na twoje pytania.