Zatem jesteś w idealnym miejscu! Możesz skorzystać z wypożyczalni pieluszek wielorazowych, która pozwoli Ci odnaleźć się w różnych systemach pieluchowych oraz sprawdzić jakie pieluszki Tobie i dziecku pasują. Do wyboru masz kilka zestawów: 1. Zestaw NB – noworodkowy – zestaw przeznaczony dla dziecka do 5 Zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni.

Zestaw 1 - Dla niemowlaka (0-3 miesiące) o wadze 3-7 kg

Jeśli masz w domu niemowlaka w wieku do trzech miesięcy, dobrym wyborem jest przetestowanie gotowego zestawu w rozmiarze noworodkowym S. Dzięki niemu sprawdzisz, czy taki rodzaj pieluchowania jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego dziecka.

Co znajdziesz w zestawie

  1.Elementy zewnętrzne – nieprzemakalne
 • 1 szt. – Otulacz noworodkowy PUL na napy (S)
 • 1 szt. – Otulacz noworodkowy PUL na rzep (S)
 • 1 szt. – Kieszonka noworodkowa PUL na napy (S)
 • 1 szt. – AIO noworodkowe PUL na napy (S)
 • 1 szt. – Gatki PUL (S)
 • 2.Elementy wewnętrzne – wkłady chłonne
 • 1 szt. – Formowanka bambusowa noworodkowa na napy (S)
 • 1 szt. – Formowanka bambusowa noworodkowa na rzep (S)
 • 1 szt. – Formowanka bambusowa noworodkowa na troczki (S)
 • 1 szt. – Preflat (S)
 • 1 szt. – Preflat z gumkami (S)
 • 1 szt. – Wkład składany standard (1 warstwa)
 • 1 szt. – Wkład długi z rozszerzanym tyłem (S)

Nazwy, które warto znać

Otulacz – zewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia, wodoodporna warstwa; idealny do wkładów jak i formowanek

Formowanka – wewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia; polecana na dłuższe wyjścia i na nocne pieluchowanie, wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka

Wkład – wymienna warstwa wielokrotnego użycia, jej zadaniem jest pochłaniać wilgoć, wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka (jeśli jest mokry lub zabrudzony)

Podstawowe nazwy

Otulacz – zewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia, wodoodporna warstwa; idealny do wkładów jak i formowanek

Ze wszystkich rodzajów pieluszek, otulacz jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny, bo przydaje się na każdym etapie pieluchowania. Otulacz wrzucamy do prania po każdym zabrudzeniu. Otulacze wełniane pierzemy w temp. max. 40°C, zaś te z materiału PUL w temp. max. 60°C.

Formowanka – wewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia; polecana na dłuższe wyjścia i na nocne pieluchowanie, wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka

Główną zaletą formowanki jest materiał (wiskoza bambusowa), z którego została wykonana. Dzięki jego naturalnym właściwościom, masz pewność, że skóra malucha nie ulegnie podrażnieniu. Formowanki z definicji są bardzo chłonne, co sprawia, że idealnie nadają się na noc. Formowanki możemy prać do temperatury 60°C. Wrzucamy do je do pralki po każdym użyciu.

Gatki – zewnętrzna pieluszka wielokrotnego użycia, wodoodporna warstwa; idealny do wkładów jak i formowanek

Gatki są szczególnie przydatne do pieluchowania nocnego oraz na dzień, gdy dziecko jest już bardzo aktywne (także chodzenie). Gatki wrzucamy do prania po każdym zabrudzeniu. Gatki wełniane pierzemy w temp. max. 40°C, zaś te z materiału PUL w temp. max. 60°C. Większe rozmiary gatek są dostosowane do systemu SIO (Snap-in-One).

Kieszonka – bardzo prosta w użyciu; do wnętrza pieluszki między dwie warstwy wkładamy wkład chłonny, całą pieluszkę wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka

Swoją nazwę zawdzięcza specjalnej kieszonce, w którą wkładamy wkłady chłonące. Dzięki temu, nie ma ryzyka przesuwania się wkładu. Kieszonki, podobnie jak otulacze, pierzemy w temperaturze max. 60°C. Wrzucamy je do prania po każdym przewinięciu maluszka

Wkład – wymienna warstwa wielokrotnego użycia, jej zadaniem jest pochłaniać wilgoć, wrzucamy do prania po każdym przewinięciu maluszka (jeśli jest mokry lub zabrudzony)

Jedynym zadaniem wkładu jest wchłanianie wilgoci. Wkłady mogą być wykonane z różnych materiałów i z wielu warstw. Od tego zależy ich chłonność. Wkłady chłonne są wykonane najczęściej z wiskozy bambusowej, a tym samym możemy je prać w temperaturze 60°C. Jeżeli wkład jest mokry lub zabrudzony, wymieniamy go na nowy, a wilgotny wkład wrzucamy do prania.
15,00 

Pieluszki możemy kupować pojedynczo lub w zestawie. Wszystko zależy od tego, co potrzebujesz i jakim budżetem dysponujesz.

Zestaw na noc

Jeśli potrzebujesz sprawdzonego zestawu na noc, który zapewni tobie oraz twojemy maluszkowi przespaną noc, warto zakupić Zestaw nocny zawierający Gatku PUL z systemem SIO oraz formowankę z wkładami.

Warto przeczytać

Wciąż nie wiesz, co wybrać? Z chęcią pomogę i odpowiem na twoje pytania.

Napisz do mnie

Szukasz czegoś innego?