Już na pierwszy rzut oka, a raczej przy pierwszym dotyku, nie sposób nie zauważyć jak miękkim, delikatnym i przyjemnym dla skóry materiałem jest frota bambusowa – popularnie zwana „bambusem”. Jest to zasługa bardzo lekkiej przędzy, wykonanej z wiskozy bambusowej.

Frota utkana z takiej przędzy, charakteryzuje się dużą chłonnością, przepuszczalnością powietrza jak i wysoką odpornością na marszczenie, co czyni ją jednym z lepszych (obok bawełny) materiałem na pieluszki wielorazowe.

Formowanki bambusowe Ekomajty szyte są w 100% z bardzo chłonnych tkanin bambusowych (gramatura 500g/m2) wyprodukowanych w Polsce. Chłoną one wilgoć nawet trzykrotnie lepiej niż tkanina bawełniana. Frota bambusowa używana do produkcji naszych formowanek i wkładów, posiada certyfikaty i atesty niezbędne dla zdrowia niemowląt i dzieci m.in. OEKO TEX Standard 100 oraz Tekstylia Godne Zaufania.

Formowanka bambusowa noworodkowa (S)

Wiązana jest za pomocą troczków. Dodatkowo w okolicach nóżek posiada jednostopniową regulację za pomocą napek. Dzięki troczkom i napkom łatwo dopasować pieluszkę do ciała dziecka.

Pieluszka posiada jednowarstwowy składany wkład wpinany na napę. Wkład można złożyć na trzy części. Na jednym skrzydełku wkład posiada naszyty materiał Coolmax, który daje uczucie suchości przy pupie.

Formowanka bambusowa (One Size)

Jest mięciutką, zgrabną pieluszką, uszytą z bardzo chłonnej froty bambusowej. Pieluszka pozostaje miękka nawet po wielu praniach.

Do pieluszki dołączony jest długi dwuwarstwowy wkład bambusowy w formie „jęzora” oraz wkład sucha pupa, wpinane na napy. Składając wkład na pół, otrzymujemy cztery warstwy chłonne. System regulacji pieluszki za pomocą napek sprawia, że pieluszka „rośnie” razem z dzieckiem.

Chcesz zobaczyć więcej?

Obejrzyj nasze formowanki bambusowe